Leczenie prostaty – naturalne

Przerost gruczołu krokowego to choroba, która rozwija się bardzo powoli. Małymi kroczkami, płynnie rozwijają się także jej objawy przez co mogą one być przez długi czas bagatelizowane. Mężczyźni po 50. roku życia powinni jednak zdawać sobie sprawę, że w tym wieku dolegliwości ze strony prostaty to coś normalnego i w żadnym wypadku nie powinni się tego wstydzić. Jeśli jednak ta de facto nieuleczalna choroba jest w bardzo wczesnej fazie rozwoju i został wykryta przez samego pacjenta, można odroczyć jeszcze wizytę u lekarza i zdać się na leczenie objawów środkami naturalnymi.

Pamiętać przy tym trzeba, że tego typu specyfiki mogą poradzić sobie tylko z najsłabszymi przejawami choroby i na pewno nie mogą całkowicie zastąpić nowoczesnego leczenia w długim okresie czasu. Kiedy mimo przyjmowania naturalnych Śródków na rozrost prosty objawy zaczną wracać, należy natychmiast skontaktować się z lekarzem w celu przeprowadzenia dokładnych badań i podjęcia odpowiedniego leczenia farmakologicznego.

Sprawdzonym środkiem w zwalczaniu objawów łagodnego przerostu gruczołu krokowego jest wyciąg z kory śliwy afrykańskiej. Specyfik jest dostępny na polskim rynku formie pigułek. Ich producenci odradzają jednak przyjmowanie ich bez konsultacji z lekarzem ze względu na możliwe środki uboczne i brak pewności, że kuracja zadziała. Jest to normalne, rozsądne podejście producenta leków. Wyciąg z kory śliwy afrykańskiej powinien skutecznie zwalczać objawy przerostu gruczołu krokowego powodujące utrudnioną mikcję – częstomocz, zmniejszenie objętości moczu, mikcję przerywaną i problemy z jej rozpoczęciem. Jeszcze raz należy podkreślić, że lek będzie skuteczny tylko i wyłącznie przy słabym natężeniu objawów. Kek w przeciwieństwie do niektórych nowoczesnych leków stosowanych w tym schorzeniu nie wpływa na sprawność psychofizyczną pacjenta ale może wywoływać problemy układu pokarmowego.

Drugim z często zalecanych środków naturalnych jest wyciąg z nasion dyni. Producenci zapewniają, że ma on pozytywny wpływ na metabolizm testosteronu – stabilizuje jego strukturę cząsteczkową i zapobiega nadmiernemu przekształcaniu w dihydrotestosteron.Lek polecany jest w terapii osłonowej jako specyfik hamujący wzrost prostaty.

Pamiętać należy żeby chronić kobiety w ciąży przed kontaktem z lekami na przerost prostaty. Mogą się one wchłaniać przez skórę i zaburzać równowagę hormonalną matki i dziecka.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, masz jakieś pytania to napisz komentarz, lub zamieść linka na swojej stronie, lub też wyślij znajomemu. Podziel się wiedzą.

2 Responses to “Leczenie prostaty – naturalne”

  1. roger69 says:

    Rozmawiałem kiedyś na ten temat ze swoim lekarzem ogólnym – doradził mi jeszcze najpierw upewnienie się, że problemy z oddawaniem moczu nie występują z powodu jakiegoś przewlekłego zakażenia bakteryjnego.

  2. falko says:

    Pewnie co lekarz, to teoria.
    A mnie interesuje ten testosteron tutaj – to znaczy, ze jak – za dużo testosterownu = źle?

Leave a Reply

Powered by WordPress | Free T-Mobile phones at BestInCellPhones.com. | Thanks to Verizon Wireless, Facebook Games and The diet solution