Prostata a wiek

Prostata bywa problemem bardzo wielu mężczyzn zwłaszcza po 50 roku życia. W tym okresie zaczyna spadać stężenie we krwi niektórych hormonów związanych z płcią co powoduje w wielu przypadkach niepożądaną reakcję polegającą na rozroście prostaty. To z kolei, mając na uwadze miejsce ulokowania prostaty we wnętrzu organizmu prowadzi do nierzadko ciężkich problemów z wypróżnianiem i prawidłowym oddawaniem moczu.

Poważne przypadki przerostu prostaty mogą prowadzić do przewlekłych infekcji dróg moczowych i w konsekwencji do uszkodzenia nerek. Stany hemoroidowe to kolejny problem występujący w starszym wieku związany z gruczołem krokowym.

Bardzo ważne są profilaktyczne badania prostaty po przekroczeniu 50. roku życia. Poziom hormonów spada u wszystkich mężczyzn i pewien stopień przerostu dotyka całej populacji. Jedni odczuwają jednak skutki tego procesu znacznie mocniej niż inni. Dodatkowo problemy z gruczołem krokowym są czynnikiem ryzyka występowania raka prostaty, raka jąder oraz raka odbytnicy i jelita grubego.

Ucierpieć może także sprawność seksualna.

Jeśli spodobał Ci się artykuł, masz jakieś pytania to napisz komentarz, lub zamieść linka na swojej stronie, lub też wyślij znajomemu. Podziel się wiedzą.

One Response to “Prostata a wiek”

  1. herr kules says:

    Tzn. w jaki sposób może ucierpieć sprawność seksualna? Zaburzenia erekcji? Jakieś bóle podczas itp?

Leave a Reply

Powered by WordPress | Free T-Mobile phones at BestInCellPhones.com. | Thanks to Verizon Wireless, Facebook Games and The diet solution